Skocz do zawartości

Historyk (aktualizacja) - click Dołączona grafikaZasady Eventów - click Dołączona grafika Lotto - click Dołączona grafika Komiks - click Dołączona grafika Odgadnij liczbę - click


Zdjęcie

Co się stało z Wieżą Wygnańców?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 25 lipiec 2017 - 11:24

Witam.

Skupiam się tu na zasadniczym problemie.

Wieża Wygnańców to PODSTAWOWA mapa zarobkowa dla wysokich poziomów, na której mamy uzbierać kasiorkę na lepsze EQ pozwalające wykonywać inne mapy, np. niebiosa, zbrojownię czy katakumby.

No i tu pojawia się pewien problem. Mniej więcej taki, że to nie jest 135 lv i na wysokim poziomie dobre EQ czy do pvp czy do expa kosztuje o wiele więcej niż na 135 lv. A już tam na niskim lv mając do dyspozycji tylko rozpruwacza i razadora jest trudno zdobyć mocne EQ. Zatem skoro na 254 lv EQ kosztuje dużo więcej to pewnie się oczekuje lepszych zarobków. No i tak faktycznie jest, mając na myśli zbrojownię czy to co może nam dropnąć z niebios czy pająka. No ale na to potrzebne jest EQ i to nie podstawowe typu byle broń, zbroja na 220lv czy pojedyncze itemy boskie, tylko już nieco lepsze.

 

Naturalnie zatem każdy chce na to zarobić na Wieży Wygnańców. Tylko jak ma tego dokonać, przy pewnym problemie.

                                                GŁÓWNA CZĘŚĆ TEMATU 

No i pora przedstawić problem. A jest nim sam zarobek. Konkretnie jedna część. Medale portalu.

Przy obecnej konstrukcji WW medale portalu to jedyna rzecz gwarantująca pewny i duży zarobek. Bo powiedzmy sobie szczerze: zarobek z reszty przedmiotów jest zbyt duży, jak na EQ pod 135 lv, a zbyt mały, jak na EQ pod 254 lv. Medale portalu są zatem boostem, który wydawało by się jest na tyle mocny, że zrobienie dobrego EQ pod expa na 254 lv dającego dostęp do innych map nie jest wielkim problemem.

No bo gdy nie dropi medal portalu to mając takie zwykłe EQ w okolicach 9-10 minut dropią nam itemy o wartości około 40-45b.  Z medalem jest to już mocna liczba, bo około 240-250b.

Ale jak dropią same medale? Posłużę się tutaj własnym przykładem.

Mam 250 poziom. Wykonałem w przeciągu kilku dni już około 100 Wież Wygnańców. To zajęło kilkanaście długich godzin i było dosyć nużącym wyzwaniem. Ile mi wydropiło medali? 

Uwaga, Uwaga, - ..... 5 .....

To wygląda jak nieśmieszny żart ale jest prawdą. Przeliczmy to:

  • Całkowita liczba wykonanych map: 100
  • Całkowita liczba wydropionych medali: 5
  • Średnia ilość ukończonych WW potrzebnych do wydropienia 1 medalu: 20
  • Procentowa szansa na drop medalu na podstawie owego doświadczenia: 5% !!!!!

No i co wy na to? Coś tu jest nie tak.

Na Youtube jest film pewnej znanej nam tutaj na serwerze postaci, na którym owy delikwent wykonuje 25 Wież Wygnańców i leci mu 8 medali portalu, co daje skuteczność 32% i wygląda bardzo fajnie.

Mało tego, mój znajomek z gry twierdził, że gdy on kilka miesięcy temu miał postać 254 lv to mu dropił medal średnio z co 3 WW, co daje ponad 33% skuteczności.

Słyszałem też plotkę (nigdzie nie potwierdzoną), że jako na dropnięcie medalu mamy szansę 15%. Sprawdziłem zatem jak gra traktuje 15% szansy i posłużyłem się biciem bossa. Ustawiłem sobie 90% szansy na krytyka i uwaga, na 20 ciosów około 3 były bez krytyka, a to jest 10%, czyli jeszcze mniej niż rzekoma szansa na drop medalu, a jednak i tak pojawiło się tego więcej.

                                                              WNIOSEK

A wniosek jest krótki: WW zostało popsute (znerfione). Ktoś powie, że to kwestia pecha - okej, rozumiem, że mogę mieć pecha w jednym dniu, na przestrzeni kilku WW. Ale to jest zestawienie z kilku dni i aż 100 Wież wygnańców, więc tu nie ma mowy o przypadku.

I jak zatem gracz zaczynający zabawę na 250 lv może zebrać na porządne EQ exp aby mieć dostęp do innych map? Zrobienie broni lodowej +20 to katorga przy takim dropie medali potrzebnych do Zaginki V2 a runka SR kosztuje 30 kb, nie mówiąc o reszcie spraw, takich jak biżuteria, pet czy biolog. Natłok rzeczy wymaganych wykonania czy kupienia na 254 lv jest obecnie ogromny a zarobek z WW przy takim dropie medali zbyt mały aby to pokryć. To jest 5%, to na niebiosach jest 5% na Jasia a na Katakumbach 5% na króla fenka. Obie te rzeczy są warte kilkadziesiąt razy więcej niż sam medal.

 

Pamiętajmy, to jest serwer reklamowany jako easy/medium, a nie hard. Tego typu rzeczy do expa to nie jest nic nadzwyczajnego ani jakiś ostatni set. Mając dostęp do kilku map zarobkowych nie ma z tym problemu, ale najpierw trzeba ten dostęp zdobyć.

Tymczasem zarobek na owym WW bez medali a z takim niemalże miałem do czynienia jest tylko trochę lepszy lepszy niż na DT na 135 lv. Robienie po setki razy tego samego jest męczące i zniechęca do gry. Tymczasem jak uzyskać dostęp do lepszych map, skoro zarabianie na samo zwykłe EQ exp jest długie i strasznie irytujące?

 

Chciałbym aby wypowiedział się ktoś z administracji i podał oficjalną szansę na drop medali portalu z WW. Zachęcam też was do dyskusji na przedstawiony temat i podzielenie się własnymi doświadczeniami.


Użytkownik TypowyPustak edytował ten post 25 lipiec 2017 - 11:40

  • taxer1921 lubi to

#2 Kreatywny :ph34r:

Kreatywny :ph34r:

    Początkujący

  • Banned
  • PipPip
  • 143 postów
  • Dołączył pią, 02 maj 14
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Małopolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:V3Ali
  • Gildia:Amnezja
  • Królestwo:Chunjo
  • Nick na TS:Ali


Napisano 25 lipiec 2017 - 11:30

Japie**ole....jak nie pety i 135lvle to teraz się do ww dopierdo**eś, że za mało zarabiasz. Idź może na jakiś serwer z którego będziesz mieć na start full eq na 255lvl.

"Robienie po setki razy tego samego jest męczące i zniechęca do gry" Kur... to jest metin pajacu, czego od niego oczekujesz jak nie robienia tego samego? Kopanie tez cie nudziło i zniechęcało.

Brak mi słów...większego płaczka to tutaj nie pamiętam żeby był.


Użytkownik Kreatywny :ph34r: edytował ten post 25 lipiec 2017 - 11:30


#3 Penga

Penga

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Dołączył pią, 22 sty 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoFredekBezKredek
  • Województwo:Małopolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Penga/lSzewczyKl
  • Gildia:Kredek Bez Fredek
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Siema ja jestem Fredek :)

Napisano 25 lipiec 2017 - 11:31

wniosk jest taki ze znow chcesz mapke pod sb zrobic ! policz ze na 100 ww zarobiles od 4k-5kb ale to malo co te 100 ww zrobisz w 1/2 dni i znow ci cos nie pasuje na 135 nie na 250 nie to idz na 1 lvl drop sztabki

drop medali jest bardzo dobry mapke masz za darmo wiec jakis maly % masz na ten medal wiec nie rb takich postów wiecej tylko wez sie za gre !21@12

inni dali rade a ty juz nie to przykro nam mozesz nie grac !@

I NIE PISZ PROPOZYCJI POD SIEBIE !!


  • Kreatywny :ph34r:, Dammesik i Varee lubią to

virtualmt21501151824__mrocznapenga.png


#4 szeryf322

szeryf322

    handlarz bryłkami na allegro

  • Banned
  • PipPip
  • 297 postów
  • Dołączył pon, 15 kwi 13
  • Państwo: Country Flag
  • Miasto26-300
  • Województwo:Lódzkie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:NieMaTuNic
  • Nick na TS:Vocus #Szluge


Napisano 25 lipiec 2017 - 11:34

Jeżeli Ci przeszkadza DARMOWA mapa to zmień ją na płatną typu zbrojo/waro. Przypominam że skoro mapa jest za DARMO to nie spodziewaj się zbyt wiele. W godzine idzie zarobić dużo kasiory na tej mapie (oczywiście o ile umie się ją robić, żadnej filozofii nie ma).

Sam napisałeś że w godzine idzie zarobić ok. 250b a więc to już spora suma z małym nakładem pieniężnym aby to wykonać. Następnym razem zastanówcie się co piszecie w tych dyskusjach bo niektóre tematy to już żenada po prostu =). Tak to jest gdy za dużo w dupie już macie od serwera, jeżeli masz z tym problem to wyp... kopać rudę, zawsze odskocznia od ww. Pzdr. =)



#5 RUMUNxPOMPA

RUMUNxPOMPA

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Dołączył nie, 27 lis 16
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Opolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Euphemia
  • Królestwo:Chunjo


Napisano 25 lipiec 2017 - 11:40

Nie wiem czy Cię zaskoczę kolego ale kiedyś nie było ani elfa ani azraela na WW i był mniejszy zarobek o kilka brylek A ludzie i tak chodzili by zarobić na eq więc ten zarobek co masz jest zły ????
  • Sardaar, Kreatywny :ph34r: i GymMysyer lubią to
Dołączona grafika

#6 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 25 lipiec 2017 - 11:52

To nie jest temat o tym jak było i jak zarabiać, tylko o oszukanym dropie medali.

Poza tym, jak ja mam np.zrobić lodowe +20 skoro dropi po 10 szkat a zajmuje to z podstawowym EQ 9-10 minut. Medale nie dropią więc o V2 nie ma mowy.

Licząc, że na każde ulepszenie jest średnio 30% to wychodzi konieczność użycia 7000 szkat śmierci i tyle samo nagini, Co licząc średni czas roboty przy podstawowym EQ 

daje 7000 minut, czyli 110-177 godzin bez uwzględniania medali, bo tych prawienie ma. A to tylko najmniej wypasiona z wprowadzonych broni EXP.

 

 

Generalnie nie chodzi mi tu już o sam zarobek ale o oszukany drop.

Niech już ten drop się trzyma norm i nie będzie problemu. A nie tak, że np. jest podane 15% a dropi ze skutecznością 5%.

Przypominam też, że skoro serwer jest reklamowany jako easy-medium to nie powinno się z niego robić "z dupy" harda.


Użytkownik TypowyPustak edytował ten post 25 lipiec 2017 - 11:54


#7 Stasq

Stasq

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Dołączył nie, 16 sie 15

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:00

Narzekanie, narzekanie... I bez lodowych broni ludzie sobie radzili, tylko tobie coś ciągle przeszkadza. Możesz równie dobrze ulepszać runiczne i nim bić =)



#8 Kreatywny :ph34r:

Kreatywny :ph34r:

    Początkujący

  • Banned
  • PipPip
  • 143 postów
  • Dołączył pią, 02 maj 14
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Małopolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:V3Ali
  • Gildia:Amnezja
  • Królestwo:Chunjo
  • Nick na TS:Ali


Napisano 25 lipiec 2017 - 12:01

Oj biedny, pokrzywdzony pustak. Każą mu mapy robić w metinie po to żeby mieć eq! Jak tak można! Zwyrodnialce jedne.

Ogarnij się chłopie i skończ płakać o wszstko czego nie możesz mieć po 10minutach grania.



#9 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:08

Właśnie rozpisałem ile zajmuje zrobienie lodowych na +20 robiąc tylko WW i zakładając brak medali.

Zarobej jest w porządku ale tu chodzi o robienie w ciula gracza.
Poda się graczowi określoną szansę na drop a jej nie ma.
To samo z tym easy-medium :D

#10 Sosnix

Sosnix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 247 postów
  • Dołączył nie, 02 lut 14
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoLublin
  • Województwo:Lubelskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:MrsSurka
  • Gildia:Marble
  • Królestwo:Chunjo


Napisano 25 lipiec 2017 - 12:17

mi tam droplo dzis 9 medali na 10 ww.

Ogolnie pierdolenie, robie 10 dziennie, z medali robie V2 i po poltora miesiacu czasu lodowe +20, runka sr +9, arra + biologa koncze a startowalem z diabelska9, runkiem +6 exp i kenaiem



#11 Penga

Penga

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Dołączył pią, 22 sty 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoFredekBezKredek
  • Województwo:Małopolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Penga/lSzewczyKl
  • Gildia:Kredek Bez Fredek
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Siema ja jestem Fredek :)

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:19

zrobienie lodowych to jest kwestia 1 tygodnia ale taki pustak jak ty nie ogarnia tego :)

mozesz stac w m1 i plakac na forum albo zapierniczac mapki:) 

polecam zrb eq na drop przedm moze nie odczujesz po 1/5mapach ale tak po 20/50/100 to juz tak


virtualmt21501151824__mrocznapenga.png


#12 Morganax

Morganax

    [GM]LiseQ

  • Game Master
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1839 postów
  • Dołączył śro, 02 maj 12
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoDaleko :)
  • Województwo:Podkarpackie
  • Imię:Monika
  • Płeć:Kobieta
  • Nick w grze:[GM]LiseQ
  • Królestwo:Chunjo
  • Nick na TS:LiseQ


Napisano 25 lipiec 2017 - 12:19

Już nawet nie czytam wszystkich komentarzy. Temat przeczytałam na szybko i tak szybko podniosło mi to ciśnienie :D

Kiedyś NIE BYŁO ELLFA I AZRAELA jak ja grałam i robiłam eq/zarabiałam nie miałam medali z WW jak i inne osoby z tamtych czasów. A dało się uzbierać jakoś na runiczne zbroje, a jeszcze dodam, że nie kupiłam tej zbrojki tylko sama ją zrobiłam. 

Zauważyłam, że duża osób graczy którzy przychodzą z gównianych serwerów na których da sie pograć max 1 miesiąc i masz całe eq, uważają, że Virtual też do takich należy. 

Niech będzie 100% na medal jeszcze z 1k bryłek niech leci i jaś.


“ Żyjemy w skażonym świecie [...] dlatego jeśli widzisz coś pięknego, czujesz prawdziwe wzruszenie , spotykasz dobrego człowieka – bierz to. Oglądaj, dotykaj, słuchaj. Choćby kwadrans, choćby jeden błysk światła, choćby jedna rozmowa. ”

 

 

virtualmt21614385352__86.gif


#13 ZuaaPatrucja

ZuaaPatrucja

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 57 postów
  • Dołączył pią, 11 lis 16
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:K-pomorskie
  • Imię:Pati <3 :)
  • Płeć:Kobieta
  • Nick w grze:Vitarly
  • Królestwo:Chunjo

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:30

Jak sie postarasz to dasz rade wierze w cb :)



#14 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:31

Już nawet nie czytam wszystkich komentarzy. Temat przeczytałam na szybko i tak szybko podniosło mi to ciśnienie :D
Kiedyś NIE BYŁO ELLFA I AZRAELA jak ja grałam i robiłam eq/zarabiałam nie miałam medali z WW jak i inne osoby z tamtych czasów. A dało się uzbierać jakoś na runiczne zbroje, a jeszcze dodam, że nie kupiłam tej zbrojki tylko sama ją zrobiłam.
Zauważyłam, że duża osób graczy którzy przychodzą z gównianych serwerów na których da sie pograć max 1 miesiąc i masz całe eq, uważają, że Virtual też do takich należy.
Niech będzie 100% na medal jeszcze z 1k bryłek niech leci i jaś.

A mógłbym jedynie zadać pytanie, jaka jest aktualnie potwierdzona szansa na medal?
Jeżeli w istocie jest 5% tak jak u mnie to temat nie obowiązuje i nie mamy o czym mówić.

Użytkownik TypowyPustak edytował ten post 25 lipiec 2017 - 12:31


#15 Sosnix

Sosnix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 247 postów
  • Dołączył nie, 02 lut 14
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoLublin
  • Województwo:Lubelskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:MrsSurka
  • Gildia:Marble
  • Królestwo:Chunjo


Napisano 25 lipiec 2017 - 12:37

A mógłbym jedynie zadać pytanie, jaka jest aktualnie potwierdzona szansa na medal?
Jeżeli w istocie jest 5% tak jak u mnie to temat nie obowiązuje i nie mamy o czym mówić.

wszystko zalezy od szczescia. Czasem na 50 ww poleci ci 30 medali, czasem 1-2, a czasem 0. Lataj 10 dziennie, dropi medal lecisz V2 bo i tak niczego nie zmienisz - gwarantuje ci ze po miesiacu bedziesz mial juz dobre eq :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych