Krok 1: Download oraz instalacja
Twoim pierwszym krokiem w przygodzie z programem TeamSpeak 3 będzie jego ściągnięcie oraz instalacja. Program należy pobrać z oficjalnej strony producenta - http://www.teamspeak.com/?page=downloads
Po ściągnięciu standardowo instalujemy program za pomocą instalatora. Myślę, że w tej kwestii nie ma nic więcej do dodania.
Krok 2: Połączenie z serwerem
Ok., mamy już nasz program TeamSpeak 3 na dysku; teraz musimy podłączyć się do serwera głosowego. Najprostszy sposób to wybranie z menu Connections pierwszej opcji od góry, a więc ‘Connect’. Wyświetli nam się małe okienko dialogowe, które poprosi nas o podanie kilku danych. W polu Nickname wybieramy sobie własnego nicka, a w polu ‘Server Address’ musimy wpisać adres serwera, do którego chcemy się podłączyć; w przypadku serwera Virtualmt2.pl należy wpisać tam następujący adres: virtualmt2.pl Teraz klikamy przycisk Connect i już za chwilę powinniśmy znaleźć się na serwerze
Krok 3: Poruszanie się po kanałach
Poruszanie się po kanałach jest bardzo proste – wystarczy dwa razy szybko kliknąć na nazwę danego kanału, by na niego wejść.
Krok 4: Podstawowe ustawienia
Aby je otworzyć należy wybrać z menu ‘Settings’ ostatnią opcję ‘Options’. Wyświetli nam się spore okno dialogowe, które posłuży nam do zmian ustawień programu TeamSpeak 3.
Po lewej stronie zobaczymy spis kategorii ustawień. Najważniejsze z nich to Playback oraz Capture, które odpowiadają odpowiednio za to, co słyszymy my i to, czy inni słyszą nas. W zależności od problemu należy pogrzebać w opcjach z odpowiedniej kategorii, do skutku. Dla naszej wygody, w każdej kategorii znajdziemy przycisk, dzięki któremu sprawdzimy czy i jak działają nasze głośniki oraz mikrofon.
Inną kategorią, która może nas zainteresować jest kategoria Hotkeys. Wielu graczy ceni sobie tzw. opcję ‘push-to-talk’, która pozwala nam aktywować przyciskiem mikrofon tylko w momencie, gdy chcemy coś powiedzieć. Jest to wygodne i pozwala uniknąć zaśmiecania kanału różnego rodzaju hałasem. Aby z niej skorzystać należy udać się właśnie do kategorii Hotkeys i tam ustawić przycisk na klawiaturze, który odpowiedzialny będzie za aktywację naszego mikrofonu. Ustawienie tego przycisku jest proste – w zakładce Hotkeys klikamy na przycisk ‘Add’ (ten bardziej z prawej strony ekranu).
Otworzy na się nowe okno dialogowe, w którym najpierw w liście poniżej zaznaczamy opcję ‘push-to-talk’, a potem klikamy na przycisk ‘No hotkey assigned’ i naciskamy klawisz, który ma odpowiadać za aktywację mikrofonu. Potem wszystko potwierdzamy przyciskiem OK. i nasz hotkey jest już ustawiony. Aby jednak z niego korzystać należy cofnąć się do kategorii ‘Capture’ i zaznaczyć w odpowiednim miejscu opcję ‘Push-To-Talk’.
Edited by xPeruna, 17 July 2013 - 08:30.
Aktualizacja