Skocz do zawartości

Historyk (aktualizacja) - click Dołączona grafikaZasady Eventów - click Dołączona grafika Czarne Skrzynki - click Dołączona grafika Komiks - click


Zdjęcie

HELP



  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#16 MelooS

MelooS

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 218 postów
  • Dołączył czw, 28 sie 14
  • MiastoPuławy
  • Nick w grze:MelooS
  • Gildia:MikeCandys
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Piłka Nożna ,Muzyka,Filmy

Napisano 03 luty 2015 - 09:37

To dawaj do mnie i mnie helpnij xd

#17 MelooS

MelooS

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 218 postów
  • Dołączył czw, 28 sie 14
  • MiastoPuławy
  • Nick w grze:MelooS
  • Gildia:MikeCandys
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Piłka Nożna ,Muzyka,Filmy

Napisano 03 luty 2015 - 17:04

Problem nie został rozwiązany wiec prosze nie zamykanie chwilowo Tematu
Dodam ze pozyczylem od kolegi monitor i podlaczylismy i caly czas jest ten problem wiec to chyba problem kompa. Moglby ktos mi pomoc co moze byc przyczyna? Jaki element w kompie wymienic

#18 wawrzun

wawrzun

    Niekryty krytyk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Dołączył pią, 16 gru 11
  • Nick w grze:CNO
  • Gildia:MorkoCi
  • Królestwo:Chunjo

Napisano 03 luty 2015 - 21:13

Jeśli po aktualizacji sterowników do karty graficznej robi sie ciągle to samo i również w innych grach to już karta graficzna do wymiany

(Robi sie tak jeszcze czasem jak bardzo długo masz kompa odpalonego lub przeciążasz dłuższy czas swoją karte graficzną) lecz u cb z tego co czytałem wywala podczas uruchamiania jakiejś gry czyli najprawdopodobniej karta graficzna do wymiany


  • MelooS lubi to

#19 QurissoAkaDawca

QurissoAkaDawca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 110 postów
  • Dołączył sob, 14 gru 13

Napisano 03 luty 2015 - 22:20

Karta graficzna ci się przegrzewag tez tak miałem otwórz komputer i zobacz czy ci się wiatraczek nie stopił
  • MelooS lubi to

#20 яσтмιѕzcz √

яσтмιѕzcz √

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 209 postów
  • Dołączył wto, 18 lis 14
  • MiastoCzęstochowa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:RotVice
  • Królestwo:Chunjo

Napisano 03 luty 2015 - 23:33

Może to być wina Karty graficznej lub innego podzespołu, który się poprostu już troszke zużył

 

1. Sprawdź czy sytuacja powtarza się w innych (Bardziej wymagających grach)

2. Rozbierz komputer, Sprawdź czy. Procesor oraz Karta graficzna (Mają pastę chłodzącą)

3. Jeżeli z komputer i z wentylatora zrobiłeś sweter (Kurz itp) Starannie go wyczyść (Nie używaj Pędzelka, lecz sprężonego powietrza)

 

4. Ewentualnie daj komputer ogarnietemu koledze, Aby sprawdził (Wizualnie) Czy wszystko jest na swoim miejscu i nic tam nie się nie pokruszyło :)


  • MelooS lubi to

Dołączona grafika


#21 ριαиιιѕтα ™

ριαиιιѕтα ™

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Dołączył wto, 27 lis 12
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoPruszcz Gdański :)
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Atheron
  • Gildia:MokroCi
  • Królestwo:Chunjo


Napisano 04 luty 2015 - 01:04

2. Rozbierz komputer, Sprawdź czy. Procesor oraz Karta graficzna (Mają pastę chłodzącą)

 

 nie składa się podzespołów na starej paście, bo traci swoje właściwości i nie przewodzi ciepła na radiator :) jak już rozbierzesz kartę graf./procka to odrazu na nowej paście składaj.

 

@Gazoor, pobierz program Everest Home Edition lub Ultimate Edition<- tu potrzebny crack, linka mogę na pw podesłać. w tym programie sprawdzisz temperatury na podzespołach komputera oraz wartości napięc wychodzących z zasilacza. w zakładce z temperaturami równierz będą podane obroty wiatraków, które masz zamontowane, najlepiej wrzuć tutaj SS. dzięki temu programowi równierz upewnimy się co do konieczności wymiany pasty pod procesorem CPU oraz karty graf. czyli "GPU"

12847545818932037217.jpg

 

edit// u Ciebie będzie tego owiele więcej w tej zakładce dlatego, że w stacjonarnych PC jest więcej czujników :)

 

tak mniej więcej to powinno u Ciebie wyglądać - http://www.iv.pl/ima...75664509184.jpg


Użytkownik ριαиιιѕтα ™ edytował ten post 04 luty 2015 - 01:12

  • MelooS lubi to

Dołączona grafika


#22 Admin

Admin

    Administrator VirtualMT2

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5240 postów
  • Dołączył sob, 03 gru 11
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Mazowieckie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:[GA]admin
  • Gildia:VirtualAdmin
  • Królestwo:Chunjo
  • Nick na TS:wojtek


Napisano 04 luty 2015 - 02:26

Mam pewien problem iz gdy wlaczam kompa i po wlaczeniu virtuala po okola 10-20sekundach gasnie mi ekran (robi sie caly czarny) i zostaje mi tylko zresetowac kompa i tak za kazdym razem gdy probuje wlaczyc metka. Wczraj nie mialem tego problemu depiero dzis rano. Pomożecie.

Proponuję przeskanować komputer programem combofix, czarny ekran może być związany ze zbyt dużym użyciem procesora.


@Gazoor, pobierz program Everest Home Edition lub Ultimate Edition<- tu potrzebny crack, linka mogę na pw podesłać. w tym programie sprawdzisz temperatury na podzespołach komputera oraz wartości napięc wychodzących z zasilacza. w zakładce z temperaturami równierz będą podane obroty wiatraków, które masz zamontowane, najlepiej wrzuć tutaj SS. dzięki temu programowi równierz upewnimy się co do konieczności wymiany pasty pod procesorem CPU oraz karty graf. czyli "GPU"

Więcej tych programów do pseudo optymalizacji poza PCoptymalizer, razer game bosterem to nie posiadasz ? Przecież to wszystko jeszcze gorzej spowalnia!!


virtualmt21516717016__769671423939699945


#23 Surka0022

Surka0022

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 170 postów
  • Dołączył wto, 17 gru 13

Napisano 04 luty 2015 - 02:29

100% karta graficzna. Jeśli zrobiły się takie " mazaje" na ekranie.

To są objawy przegrzania karty graficznej.

Napisz model karty graficznej. Jeśli karta jest dobra to rehabiling jeśli nie to czeka Cie wymiana.



#24 Drigiχ

Drigiχ

    Inteligent

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1835 postów
  • Dołączył nie, 13 sty 13
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoV3
  • Województwo:Śląskie
  • Imię:Michał
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:...
  • Gildia:\/ l X /\
  • Królestwo:Jinno
  • Nick na TS:Drigix

Napisano 04 luty 2015 - 07:07

Mozliwe ze to karta graficzna??? skoro dzisiaj po raz 20 probuje pograc przez 20s zrobily mi sie takie mazaje na ekranie roznokolorowe

 

To juz napewno karta, to samo co u mnie. Gralem gralem i nagle paski na ekranie lub ekran czarny i kompa resnac czeba ;) Kupilem nową i sie skonczylo .


Użytkownik Drigiχ edytował ten post 04 luty 2015 - 07:07

  • Mσяfєυѕz™ i ASTEROTH lubią to

 Dołączona grafika


#25 MelooS

MelooS

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 218 postów
  • Dołączył czw, 28 sie 14
  • MiastoPuławy
  • Nick w grze:MelooS
  • Gildia:MikeCandys
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Piłka Nożna ,Muzyka,Filmy

Napisano 04 luty 2015 - 08:32

Może to być wina Karty graficznej lub innego podzespołu, który się poprostu już troszke zużył

1. Sprawdź czy sytuacja powtarza się w innych (Bardziej wymagających grach)
2. Rozbierz komputer, Sprawdź czy. Procesor oraz Karta graficzna (Mają pastę chłodzącą)
3. Jeżeli z komputer i z wentylatora zrobiłeś sweter (Kurz itp) Starannie go wyczyść (Nie używaj Pędzelka, lecz
sprężonego powietrza)
4. Ewentualnie daj komputer ogarnietemu koledze, Aby sprawdził (Wizualnie) Czy wszystko jest na swoim miejscu i nic tam nie się nie pokruszyło :)

1)niestety powtarza sie teraz to i nie zdaze sie zalogowac juz sie robi taki ekran mam wrazenie ze problem sie poglebia
2)sory ale jestem zielony nwm co to pasta chlodzaca xd
3)wyczyscilem nic nie pomoglo
4)mam zamiar to wlasnie zrobic

#26 ριαиιιѕтα ™

ριαиιιѕтα ™

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Dołączył wto, 27 lis 12
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoPruszcz Gdański :)
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Atheron
  • Gildia:MokroCi
  • Królestwo:Chunjo


Napisano 04 luty 2015 - 08:32

Proponuję przeskanować komputer programem combofix, czarny ekran może być związany ze zbyt dużym użyciem procesora.

 

 

Więcej tych programów do pseudo optymalizacji poza PCoptymalizer, razer game bosterem to nie posiadasz ? Przecież to wszystko jeszcze gorzej spowalnia!!

ja miałem podobnie przy przegrzewaniu się starej karty graf. na stacjonarnym mimo tego, że kurzu nie było to radiator nie był w stanie odprowadzić tyle ciepła i pomogłem mu montażem wiatraka, a efekt widać na drugim ss "GPU Diode-37 stopni celsjusza" w spoczynku i do 45 stopni w stresie przy obciążeniu 80-100% :

 

Drogi Adminie, odnośnie PC Otptimizera, Game Boostera itp to powiem tak, GameBoostera nie używam, a PC Optimizerem usuwam śmieci "na skróty" zwyczajnie i nie używam w nim innych opcji :)

 

 

edit// http://allegro.pl/ch...rzewodzace-4697 - looknij tutaj Gazoor, coś takiego dostaniesz w każdym komputerowym :)

- a tutaj masz filmik instruktażowy jak wymienia się pastę.

Bez rozbierania komputera można się już mniej więcej dowiedzieć co mu dolega dzięki programowi Everest, o którym wspomniałem wcześniej :)


Użytkownik ριαиιιѕтα ™ edytował ten post 04 luty 2015 - 08:38

Dołączona grafika


#27 MelooS

MelooS

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 218 postów
  • Dołączył czw, 28 sie 14
  • MiastoPuławy
  • Nick w grze:MelooS
  • Gildia:MikeCandys
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Piłka Nożna ,Muzyka,Filmy

Napisano 04 luty 2015 - 08:38

nie składa się podzespołów na starej paście, bo traci swoje właściwości i nie przewodzi ciepła na radiator :) jak już rozbierzesz kartę graf./procka to odrazu na nowej paście składaj.

@Gazoor, pobierz program Everest Home Edition lub Ultimate Edition<- tu potrzebny crack, linka mogę na pw podesłać. w tym programie sprawdzisz temperatury na podzespołach komputera oraz wartości napięc wychodzących z zasilacza. w zakładce z temperaturami równierz będą podane obroty wiatraków, które masz zamontowane, najlepiej wrzuć tutaj SS. dzięki temu programowi równierz upewnimy się co do konieczności wymiany pasty pod procesorem CPU oraz karty graf. czyli "GPU"
12847545818932037217.jpg

edit// u Ciebie będzie tego owiele więcej w tej zakładce dlatego, że w stacjonarnych PC jest więcej czujników :)

tak mniej więcej to powinno u Ciebie wyglądać - http://www.iv.pl/ima...75664509184.jpg

Jest problem poniewaz teraz nie moge nawet na pulpit wejsc wiec nic nie sciagne...

ja miałem podobnie przy przegrzewaniu się starej karty graf. na stacjonarnym mimo tego, że kurzu nie było to radiator nie był w stanie odprowadzić tyle ciepła i pomogłem mu montażem wiatraka, a efekt widać na drugim ss "GPU Diode-37 stopni celsjusza" w spoczynku i do 45 stopni w stresie przy obciążeniu 80-100% :

Drogi Adminie, odnośnie PC Otptimizera, Game Boostera itp to powiem tak, GameBoostera nie używam, a PC Optimizerem usuwam śmieci "na skróty" zwyczajnie i nie używam w nim innych opcji :)

Jak, robic ten montaz??? Byc moze pomoze

100% karta graficzna. Jeśli zrobiły się takie " mazaje" na ekranie.
To są objawy przegrzania karty graficznej.
Napisz model karty graficznej. Jeśli karta jest dobra to rehabiling jeśli nie to czeka Cie wymiana.

Dzis lub jtr pojde do wujka (ma on komputer ze spalona plyta glowna) to wezme stamtad karte graficzna i moze zadziala
Bedzie pasowac??? Jezeli spalila sie plyta glowna nie bedzie szkody w karcie graf.?

#28 ριαиιιѕтα ™

ριαиιιѕтα ™

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Dołączył wto, 27 lis 12
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoPruszcz Gdański :)
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Atheron
  • Gildia:MokroCi
  • Królestwo:Chunjo


Napisano 04 luty 2015 - 09:09

Jest problem poniewaz teraz nie moge nawet na pulpit wejsc wiec nic nie sciagne...
Jak, robic ten montaz??? Byc moze pomoze
Dzis lub jtr pojde do wujka (ma on komputer ze spalona plyta glowna) to wezme stamtad karte graficzna i moze zadziala
Bedzie pasowac??? Jezeli spalila sie plyta glowna nie bedzie szkody w karcie graf.?

 

Możliwe, że też przepięcie poszło na kartę graf. u wujka i już też nie nadaje się do użytki, a wejścia na karty graf. rozróżniamy 2, a dokładniej PCI express oraz AGP. Odnośnie wiatraczka to u siebie wyciągnąłem kartę graf. ze swojego blaszaka, przyczepiłem wiatrak do radiatora (metalowa częśc odprowadzająca ciepło) i po sprawie. Musisz tylko pamiętać o tym, że wiatrak musi wiać w kartę, a nie "wyciągać".


Dołączona grafika


#29 QurissoAkaDawca

QurissoAkaDawca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 110 postów
  • Dołączył sob, 14 gru 13

Napisano 04 luty 2015 - 14:27

mówilem zobacz czy ci się wiatraczek nie stopil od karty graficznej ja tez tak miałem albo masz zasilacz zrypany 



#30 ριαиιιѕтα ™

ριαиιιѕтα ™

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Dołączył wto, 27 lis 12
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoPruszcz Gdański :)
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Atheron
  • Gildia:MokroCi
  • Królestwo:Chunjo


Napisano 04 luty 2015 - 14:42

Jest problem poniewaz teraz nie moge nawet na pulpit wejsc wiec nic nie sciagne...

 

wejdź w bios przy odpalaniu PC i znajdź zakładkę w której podane masz temperatury, u mnie była ona pod nazwą "H/W Monitor", jak to znajdziesz to zostaw tak komputer na dobre 5-10 minut niech z włączonym biosem pochodzi i podaj temperaturę procesora po tym czasie. Procesor będzie prawdopodobnie pod oznaczeniem "CPU". Dodatkowo będzie tam równierz podana prędkość obrotowa wiatraków pod nazwą "Fan"

 

 

mówilem zobacz czy ci się wiatraczek nie stopil od karty graficznej ja tez tak miałem albo masz zasilacz zrypany 

powtarzasz się :) spójrz drugiego ss, którego wstawiłem po edycji postu, na stacjonarnym kompie masz pokazane podpięte wiatraki oraz ich aktualną prędkość obrotową, a do tego w biosie uzyskasz identyczne info :)


  • MelooS lubi to

Dołączona grafika






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ważne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych