Skocz do zawartości

Historyk (aktualizacja) - click Dołączona grafikaZasady Eventów - click Dołączona grafika Czarne Skrzynki - click Dołączona grafika Komiks - click


Zdjęcie
- - - - -

Ulepszanie eq


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 TwojStaryCPN

TwojStaryCPN

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 70 postów
  • Dołączył pią, 16 gru 22
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:K-pomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:TwojStaryCPN
  • Królestwo:Shinsoo

Napisano 23 grudzień 2023 - 11:57

Cześć !

Temat wałkowany kilkukrotnie ale wychodzę z propozycją ułatwienia ulepszania eq niebiańskiego i boskiego poprzez zwiększenie szansy na ulepszenie (np do 50%) lub zmniejszenia ilości potrzebnej rudy do ulepszenia. Dla zachowania równowagi proponowałbym delikatne utrudnienie ulepszania eq mistycznego poprzez zmniejszenia szansy na ulepszenie (np do 30/40%) lub zwiększenie ilości potrzebnych ulepszaczy. Wiem, że większość z was już przeszła etap ulepszania w/w ekwipunku ale uważam, że dużo nowych graczy rezygnuje z dalszej rozgrywki przez trudność ulepszania początkowej biżuterii. Zapraszam do kulturalnej dyskusji  ;)



#2 NIEP0K0RNY

NIEP0K0RNY

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Dołączył pią, 16 cze 17
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Świętokrzyskie
  • Imię:Nie mam
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Andrzejuu
  • Gildia:PokojZabaw
  • Królestwo:Shinsoo
  • Hobby:Dionik

Napisano 23 grudzień 2023 - 12:39

Jak najbardziej za ! 


  • TwojStaryCPN lubi to

#3 KapitanV

KapitanV

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 86 postów
  • Dołączył wto, 13 gru 22

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:02

Jestem przeciw bo równie dobrze jak nowy gracz ma zdobyć ulepy na eq bestii gdzie potrzebne są proszek i kryształ? Poza tym obecnie rudy można zdobyć z dungeonów więc zmniejszenie ilości potrzebnej rudy do ulepszania jest również bez sensu (moim zdaniem). Idąc tą logiką, ja który gram już długi czas na serwerze mogę wyjść z założenia, że powinniśmy dać również 50% albo więcej na piekielne (gdzie ulepy jest znacznie ciężej zdobyć niż na jakieś mistyczne/niebiańskie/boskie), ale to tylko moje zdanie ^^


Użytkownik KapitanV edytował ten post 23 grudzień 2023 - 13:03


#4 Shadownman

Shadownman

    Początkujący

  • Globtroter
  • PipPip
  • 284 postów
  • Dołączył pon, 11 mar 13
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Lubelskie
  • Imię:Paweł
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Pazgierrr
  • Gildia:Invincible
  • Królestwo:Shinsoo
  • Hobby:To i tamto :)


Napisano 23 grudzień 2023 - 13:10

Na nie
  • Akaiii i KapitanV lubią to

#5 TwojStaryCPN

TwojStaryCPN

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 70 postów
  • Dołączył pią, 16 gru 22
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:K-pomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:TwojStaryCPN
  • Królestwo:Shinsoo

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:15

Jestem przeciw bo równie dobrze jak nowy gracz ma zdobyć ulepy na eq bestii gdzie potrzebne są proszek i kryształ? Poza tym obecnie rudy można zdobyć z dungeonów więc zmniejszenie ilości potrzebnej rudy do ulepszania jest również bez sensu (moim zdaniem). Idąc tą logiką, ja który gram już długi czas na serwerze mogę wyjść z założenia, że powinniśmy dać również 50% albo więcej na piekielne (gdzie ulepy jest znacznie ciężej zdobyć niż na jakieś mistyczne/niebiańskie/boskie), ale to tylko moje zdanie ^^


Ulepy na eq bestii można wydropic na mapie kryjówka baronówny pająków. (Mapa do 120)
Ulepy na eq piekielne ciężko zdobyć? W m2 masz pełno szkat/ulep i akurat klepanie eq piekielnego nie jest trudne.
Przy klepaniu eq niebianskiego/boskiego nie masz takich możliwości na zarobek jak mając już mistyczne i zarabiać na ulepszanie eq piekielnego

#6 KapitanV

KapitanV

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 86 postów
  • Dołączył wto, 13 gru 22

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:23

Ulepy na eq bestii można wydropic na mapie kryjówka baronówny pająków. (Mapa do 120)
Ulepy na eq piekielne ciężko zdobyć? W m2 masz pełno szkat/ulep i akurat klepanie eq piekielnego nie jest trudne.
Przy klepaniu eq niebianskiego/boskiego nie masz takich możliwości na zarobek jak mając już mistyczne i zarabiać na ulepszanie eq piekielnego

No to tak samo rudy dropisz w tej kryjówce baronówny pająków.

Tak, ciężko zdobyć ulepy na eq piekielne bo drop ze szkat jest różny, szkaty są bardzo drogie, a zrobienie dungeonu na mistycznym eq z pająkiem/jasiem to jest ubijanie jednego moba na raz bo inaczej nie dasz rady. Zdobycie ulep potrzebnych na niebiańskie/boskie eq to jest pikuś - albo kopiesz (co duża część graczy robi bo tak zarabia poza tym) albo latasz dt na smoczym eq i kupujesz te rudy. Nie widzę sensu boostowania % albo zmniejszenia ilości ulep. Każde eq na każdym poziomie naszej rozgrywki jest ciężko zdobyć a na wyższych poziomach wręcz ciężej, także nie widzę sensu ułatwiania tym niższym poziomom


Równie dobrze idąc twoją logiką, zwiększmy % na ulepszenie minosów albo mniejszą ilość rud bo przecież gracz który musi je zdobyć musi płacić medalami za wejście na czas, co stawia go w takim samym, a  nawet gorszym położeniu niż klepanie tych rud podstawowych.


  • Shadownman lubi to

#7 DLwoj:)

DLwoj:)

    Niekryty krytyk

  • Globtroter
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Dołączył pon, 25 gru 17
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:W-mazurskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:------
  • Gildia:------
  • Królestwo:Jinno


Napisano 23 grudzień 2023 - 13:31

No to tak samo rudy dropisz w tej kryjówce baronówny pająków.

Tak, ciężko zdobyć ulepy na eq piekielne bo drop ze szkat jest różny, szkaty są bardzo drogie, a zrobienie dungeonu na mistycznym eq z pająkiem/jasiem to jest ubijanie jednego moba na raz bo inaczej nie dasz rady. Zdobycie ulep potrzebnych na niebiańskie/boskie eq to jest pikuś - albo kopiesz (co duża część graczy robi bo tak zarabia poza tym) albo latasz dt na smoczym eq i kupujesz te rudy. Nie widzę sensu boostowania % albo zmniejszenia ilości ulep. Każde eq na każdym poziomie naszej rozgrywki jest ciężko zdobyć a na wyższych poziomach wręcz ciężej, także nie widzę sensu ułatwiania tym niższym poziomom


Równie dobrze idąc twoją logiką, zwiększmy % na ulepszenie minosów albo mniejszą ilość rud bo przecież gracz który musi je zdobyć musi płacić medalami za wejście na czas, co stawia go w takim samym, a  nawet gorszym położeniu niż klepanie tych rud podstawowych.

To nie jest 2012 rok żeby boskie i niebiańskie eq robiło się 3miesiące , jestem jak najbardziej za zwiększeniem % na pomyślne ulepszenie ów setów , robiąc piek/mino masz dużo więcej możliwości zarobku niż taki gostek robiący nieb/boskie 


  • Platte, DonAnonim i TwojStaryCPN lubią to

#8 KapitanV

KapitanV

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 86 postów
  • Dołączył wto, 13 gru 22

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:37

Boskie i niebiańskie klepniesz w kilka dni na kilku kopaczach, moim zdaniem jak najbardziej propozycja na nie i uważam że wyczerpałem wystarczająco swoimi argumentami dlaczego na nie. Poza tym na waszym miejscu nie liczłbym na to, że to ulegnie zmianie jak nawet nie można do tej pory wyrzucać zmianek albo zmieniać szybko eq. Jest wiele potrzebniejszych zmian które nie nastąpiły. 

Propozycja NA NIE. Tyle w temacie



#9 TwojStaryCPN

TwojStaryCPN

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 70 postów
  • Dołączył pią, 16 gru 22
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:K-pomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:TwojStaryCPN
  • Królestwo:Shinsoo

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:46

Równie dobrze idąc twoją logiką, zwiększmy % na ulepszenie minosów albo mniejszą ilość rud bo przecież gracz który musi je zdobyć musi płacić medalami za wejście na czas, co stawia go w takim samym, a  nawet gorszym położeniu niż klepanie tych rud podstawowych.

Ja z propozycją na ułatwienie gry nowym graczom a ty wyskakujesz z mino które są przedostatnimi nożami na serwie ?  



#10 KapitanV

KapitanV

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 86 postów
  • Dołączył wto, 13 gru 22

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:51

To nie jest 2012 rok żeby boskie i niebiańskie eq robiło się 3miesiące , jestem jak najbardziej za zwiększeniem % na pomyślne ulepszenie ów setów , robiąc piek/mino masz dużo więcej możliwości zarobku niż taki gostek robiący nieb/boskie 

Robiąc minosy potrzebujesz medale - koszt

kopiesz na czas + potrzebujesz po 10k rud a nie jakieś 2k ( w przypadku na +9 tylko)

Kopiesz tylko na 4 postacie ( na więcej się nie da)

Obecny drop medali jest kiepski ( na 20 zbrojo wyleciały mi 2)

 

Boskie/niebiańskie:

Darmowe kopanie

Możesz kopać na 11230303120 postaci

Nie chce Ci się kopać? Lataj dt i kupuj


Ja z propozycją na ułatwienie gry nowym graczom a ty wyskakujesz z mino które są przedostatnimi nożami na serwie ?  

Tak, bo chcę pokazać że później jest jeszcze gorzej więc względem późniejszego etapu gry, te rudy to jest dosłownie nic


Każdy etap gry rządzi się swoimi prawami i na początku jest i tak bardzo łatwo zdobyć podstawowe eq na dungeony. Nie widzę sensu ułatwiania tego jeszcze bardziej niż jest :)


Jeśli chcecie doprowadzić do tego żeby każdy był w stanie zrobić full eq w ciągu roku, to proszę bardzo, ułatwiajmy wszystko ^^



#11 TwojStaryCPN

TwojStaryCPN

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 70 postów
  • Dołączył pią, 16 gru 22
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:K-pomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:TwojStaryCPN
  • Królestwo:Shinsoo

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:58

Tak, bo chcę pokazać że później jest jeszcze gorzej więc względem późniejszego etapu gry, te rudy to jest dosłownie nic
 

No nie do końca skoro pierwsze ulepszasz niebiańskie i boskie, które jest dużo trudniejsze w ulepszaniu niż eq mistyczne i dlatego moja propozycja zawiera ułatwienie klepania eq niebiańskiego i boskiego a utrudnienie klepania eq mistycznego. 



#12 KapitanV

KapitanV

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 86 postów
  • Dołączył wto, 13 gru 22

Napisano 23 grudzień 2023 - 14:00

Tak, to powiedz mi jak zdobędziesz ulepy na eq mistyczne?



#13 Shadownman

Shadownman

    Początkujący

  • Globtroter
  • PipPip
  • 284 postów
  • Dołączył pon, 11 mar 13
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Lubelskie
  • Imię:Paweł
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Pazgierrr
  • Gildia:Invincible
  • Królestwo:Shinsoo
  • Hobby:To i tamto :)


Napisano 23 grudzień 2023 - 14:00

jeszcze raz na NIE

czy to tak ciezko zalogowac 4 postacie kopac jedna rude 10 minut i wykopac 2000 danej rudy?  zyla kosztuje 1 b to nie wiem gdzie ty widzisz trudnosc ulepszania tego eq

po drugie jakos Ci " nowi gracze" wlasnie tak zarabiaja kopiac ta rude i sprzedajac ja wiec pewnie jak dojda do etapu niebianskiego/boskiego tez beda ja kopac i ulepszac dane eq a sa nawet tacy ktorzy kopia rude zeby robic ulepszacze bestii i sprzedawac je albo kuc eq :)

 

 

No nie do końca skoro pierwsze ulepszasz niebiańskie i boskie, które jest dużo trudniejsze w ulepszaniu niż eq mistyczne i dlatego moja propozycja zawiera ułatwienie klepania eq niebiańskiego i boskiego a utrudnienie klepania eq mistycznego. 

 

trudnosc zrobienia eq mistycznego polega na tym ze jednak posiadajac juz zrobione eq boskie bez zrobionego biologa dajacego 500 k hp i butow mistycznych  ciezko jest ubic pajaka ;)


  • KapitanV lubi to

#14 TwojStaryCPN

TwojStaryCPN

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 70 postów
  • Dołączył pią, 16 gru 22
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:K-pomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:TwojStaryCPN
  • Królestwo:Shinsoo

Napisano 23 grudzień 2023 - 14:09

czy to tak ciezko zalogowac 4 postacie kopac jedna rude 10 minut i wykopac 2000 danej rudy?  zyla kosztuje 1 b to nie wiem gdzie ty widzisz trudnosc ulepszania tego eq
 

W 10min nie wykopiesz 2k rudy na 4 postacie (jako osoba początkująca z kilofami +0/2)

po drugie jakos Ci " nowi gracze" wlasnie tak zarabiaja kopiac ta rude i sprzedajac ja wiec pewnie jak dojda do etapu niebianskiego/boskiego tez beda ja kopac i ulepszac dane eq a sa nawet tacy ktorzy kopia rude zeby robic ulepszacze bestii i sprzedawac je albo kuc eq

No tak bo tych graczy którzy zarabiają na kopaniu rudy jest tyle, że całe miasta zalane sklepami z rudą :D 

Dla większości kopanie rudy jest monotonne a zaczynając swoją przygodę z Virtual mają w planach raczej latać dungi a nie stać X godzin i kopać rude.  



#15 ALEXIII

ALEXIII

    Niekryty krytyk

  • Płeć Piękna
  • PipPipPipPip
  • 591 postów
  • Dołączył nie, 24 lis 19
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Podkarpackie
  • Imię:Aleksandra
  • Płeć:Kobieta
  • Nick w grze:ALEXIII
  • Gildia:ThunderStorm
  • Królestwo:Chunjo
  • Nick na TS:ALEXIII
  • Hobby:ρѕу¢нє


Napisano 23 grudzień 2023 - 15:01

Tak jak wspomniałeś na samym początku temat wałkowany wiele razy, więc nie wiem czy ma on w ogóle prawo bytu. Aczkolwiek można zwiększyć % na ulepszenie np. o te 5%, będzie to już jakieś ułatwienie, bo moim zdaniem nie chodzi tu też tylko o rudy, ale również o ości, których nie ma teraz na serwerze tyle, co jeszcze kilka lat wcześniej kiedy V1 było bardzo opłacalne.


  • TwojStaryCPN lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych