Skocz do zawartości

Historyk (aktualizacja) - click Dołączona grafikaZasady Eventów - click Dołączona grafika Lotto - click Dołączona grafika Komiks - click Dołączona grafika Odgadnij liczbę - click


Lvl do petów



  • Zamknięty Temat jest zamknięty

Ankieta: Lvl do petów (72 użytkowników oddało głos)

Pety

  1. Głosowano Tak (33 głosów [45.83%])

    Procent z głosów: 45.83%

  2. Nie ( dlaczego ) (34 głosów [47.22%])

    Procent z głosów: 47.22%

  3. Tak, ale inny przedział lvl'owy (5 głosów [6.94%])

    Procent z głosów: 6.94%

Głosuj
210 odpowiedzi w tym temacie

#166 taxer1921

taxer1921

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 188 postów
  • Dołączył pią, 16 cze 17
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoCzęstochowa
  • Województwo:Śląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:XTaxer
  • Królestwo:Shinsoo
  • Nick na TS:taxer
  • Hobby:ogladanie psa jak sra

Napisano 02 sierpień 2017 - 07:53

kenai vs krol/arra a kenai vs razor to ogromna przepasc XD tu nie chodzi o zaden placz ze kogos nie stac tylko ty tego nie rozumiesz jak dropilem na oponkach to widzialem jak gildie typu patriotic bez przerwy meczyly kazdego nowego gracza ktory im nie lizal dupy :).taka jest prawda nie beda cie bic tylko jak bedziesz sie im przymilal a jak ich olejesz albo co gorsza sie postawisz to beda za toba nawet relogowac bylebys nie podropil. nie kazdy chce byc "lizusem" i robic sobie "kolegow" wsrod 135lvli by go bronili wiekszosc graczy chce po prostu zebrac na eq pod dt i wyjsc z oponek olewajac to co sie tam dzieje. problemem jest tylko to ze wiekszosc graczy konczy gre na etapie oponek przez to ze zamaist rywalizowac z innymi nowymi to musza walczyc z kims kto bije im po 1kk a hp nawet z podstawowym petem i dajmy na to kd7 maja 120k nawet jezeli zrobia sobie wojenke to nadal dostana 150k lub wiecej co im nic nie da :> ale zeby zrobic wojenke peta i kd7 to juz trzeba chwile pograc sporo graczy odpuszcza zanim do tego dojdzie.


tumblr_og1fqs146r1vv1g70o1_540.gifvirtualmt21501278032__beka_xd.png

 


#167 Varee

Varee

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Dołączył nie, 14 maj 17
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Dolnośląskie
  • Imię:Nie pamiętam
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Varee
  • Gildia:Miśki Pyśki
  • Królestwo:Shinsoo
  • Nick na TS:Varee
  • Hobby:Pożyczanie Eq od Desheera

Napisano 02 sierpień 2017 - 09:47

A jak wyjaśnisz przypadki Patrioticów? To jest dokładnie to o czym pisałem. I co najgorsze to akurat ci gracze są największymi cwaniakami i chamami.

Ale tutaj pisząc na forum nic nie zdziałasz jeśli Patriotic cię bili. Jedynie co trzeba zrobić to zgnoić ich tak że już nie będą tak kozaczyć. I tylko to da się zrobić. 


Nick: Varee Królestwo: Shinsoo

Lvl: 255

virtualmt21510438749__sygnatura.png

"Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać.
Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić.
Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać.
Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz.''


#168 Kirito-kun

Kirito-kun

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów
  • Dołączył czw, 01 cze 17
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Wielkopolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:-
  • Królestwo:Chunjo

Napisano 02 sierpień 2017 - 11:19

Taxer, Pustak powiedzcie szczerze ilu nowym graczom pomogliście? Bryłkami, radą, pobuffaniem w czasie expienia czy obroną spotu? Nim wejdziecie na mnie, że sam nic nie robię, powiem, iż pomogłem jakimś pięciu nowym wyjść z oponek na dt. W każdego "zainwestowałem" jakiś 1-1,5kb, pomogłem w ogarnięciu zbroi i broni all 7 oraz podst peta, potem razem ulepszaliśmy je na bao bao, tylko jeden z nich nie oddał brylek, reszta dorobiła się eq all8 i spłaciła z nawiązką. Serwer zyskał graczy, którzy mają zamiar zostać na dłużej, a ja zyskałem nowych kolegów. Jak myślicie, dzięki Waszemu płaczowi nowi zyskają więcej czy jednak dzięki pomocy w takiej formie? Proszę nie czepiać się do poprawności stylistycznej powyższych zdań, usprawiedliwię się wyświechtaną śpiewką, że pisane na szybko. Pozdrawiam
  • Kreatywny :ph34r: i Amudiel lubią to

#169 taxer1921

taxer1921

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 188 postów
  • Dołączył pią, 16 cze 17
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoCzęstochowa
  • Województwo:Śląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:XTaxer
  • Królestwo:Shinsoo
  • Nick na TS:taxer
  • Hobby:ogladanie psa jak sra

Napisano 02 sierpień 2017 - 13:20

finansowo nie mam jak pomoc sam zbieram na eq pod ww ale to nie znaczy ze nie pomagam zawsze staram sie pomoc kazdemu nowemu jak tylko potrafie, odpowiadam na kazde pytanie badz pomagam w obronie oponek/dt ale wiadomo ze jak bronie go przed patriotic to srednio mi to wyjdzie :>

masz jeszcze jakies pytania, ktore maja zaatakowac moja osobe :)?


tumblr_og1fqs146r1vv1g70o1_540.gifvirtualmt21501278032__beka_xd.png

 


#170 DomiDomi

DomiDomi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 294 postów
  • Dołączył czw, 28 kwi 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoPierzchnia
  • Województwo:Mazowieckie
  • Imię:Dominik
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Brak
  • Gildia:ShadowBlade
  • Królestwo:Chunjo
  • Nick na TS:LOLEK
  • Hobby:Gry komputerowe i piłka nożna

Napisano 02 sierpień 2017 - 13:36

Na tak gdyż za przeproszeniem przyjdą ci na mapkę jakieś pacany i nie dają doropać i wielkie cwaniaki bo jasie lub inne tego typu pety mają i się sapią.


virtualmt21500716669__virtus_pro.png


#171 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 02 sierpień 2017 - 15:13

To dobre pytanie pustaku :D a tak serio to tego sie nie da wytłumaczyć ;) po 1 ty grasz tu rok to skąd ty mozesz wiedzieć jak bylo tu kilka lat wcześniej ? Po 2 to weszły nowe sety eq to też musiało wejść cos mocniejszego w petach i po 3 nie porownuj metina z jakimś GTA czy innymi bijatykami (jeszcze trochę i bd chciał mieć działko w metku zeby z kola w ludzi strzelać >.<) po co na nowo koło wymyślać ? Każdemu pasuje wszystko tak jak jest tylko nie tb :P

Gdyby każdemu pasowało to by nie było negatywnych opinii o tych petach. A jak widać, w tym temacie jest sporo osób chcących ograniczenia.

Tamto to było tylko porównanie. Nie traktuje się tego dosłownie. A dowodem na to, że nie wiecie co pisać jest to, że pomijasz większość moich kwestii typu "Wszystko ma ograniczenie a pety nie, dlaczego?" zmieniając temat i pisząc o czym innym.
Nie rozumiem też, dlaczego według ciebie wejście nowego setu EQ wymaga wprowadzenie mocniejszego peta. No bo jak dodamy EQ na 255, to trzeba dodać peta, który cwaniaki wykorzystują na 135? Nie widzę spójności. Ale to pewnie głupia odzywka nie mająca za wiele do rzeczywistych realiów gry, byle nie wyjść na osobę przegraną w dyskusji.

Powtarzam się: wszystko ma ograniczenie, każdy set EQ, każda misja biologa i inne pierdoły. Wszystko ma, tylko nie mają tego pety i to jest wystarczający powód do ograniczeń.
Nie było tych petów i nikt absolutnie nie narzekał, że bez takich petów nie ma pvp tak jak teraz wspomniana osoba, którą mam w ignorach zresztą. A potwierdzeniem tego jest to, że grało wtedy 3 razy więcej graczy. I to wystarcza.

Zresztą, nawet jeśli nie ograniczenie, to przcież co szkodzi zablokować przywoływanie jakiegokolwiek peta na samych oponoach? Do ubicia oponek pet nie jest potrzebny a do pvp też są inne ale mniej przesadzone zabawki.

Użytkownik TypowyPustak edytował ten post 02 sierpień 2017 - 15:21


#172 Kirito-kun

Kirito-kun

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 132 postów
  • Dołączył czw, 01 cze 17
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Wielkopolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:-
  • Królestwo:Chunjo

Napisano 02 sierpień 2017 - 22:16

finansowo nie mam jak pomoc sam zbieram na eq pod ww ale to nie znaczy ze nie pomagam zawsze staram sie pomoc kazdemu nowemu jak tylko potrafie, odpowiadam na kazde pytanie badz pomagam w obronie oponek/dt ale wiadomo ze jak bronie go przed patriotic to srednio mi to wyjdzie :>
masz jeszcze jakies pytania, ktore maja zaatakowac moja osobe :)?

Zaatakowałem? W którym momencie? Po prostu pytam :P

#173 Maserti

Maserti

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów
  • Dołączył czw, 04 maj 17
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoŁódź
  • Województwo:Lódzkie
  • Imię:Kuba
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Maserti
  • Gildia:Invincible
  • Królestwo:Shinsoo
  • Nick na TS:Maserti

Napisano 04 sierpień 2017 - 22:54

Są dwa dungeony, z których lecą brylki do 140lv: ripek i razador. Często z tego drugiego idzie się bardziej dorobić niż z ripka, więc jak ktoś ma problem z dt niech idzie na razadora, długo się go robi ale jakby nie patrzeć to przez ten czas co robimy razadora to na ripku w porównywalnym czasie wyrobimy albo tyle samo, albo więcej, albo mniej. Jest to banalny dungeon i żaden początkujący gracz po kilku dniach kopania rudy nie powinien mieć najmniejszego problemu aby go ubić. Jestem na nie
PS
Tyczy się to również oponek

#174 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 05 sierpień 2017 - 05:28

Są dwa dungeony, z których lecą brylki do 140lv: ripek i razador. Często z tego drugiego idzie się bardziej dorobić niż z ripka, więc jak ktoś ma problem z dt niech idzie na razadora, długo się go robi ale jakby nie patrzeć to przez ten czas co robimy razadora to na ripku w porównywalnym czasie wyrobimy albo tyle samo, albo więcej, albo mniej. Jest to banalny dungeon i żaden początkujący gracz po kilku dniach kopania rudy nie powinien mieć najmniejszego problemu aby go ubić. Jestem na niePS
Tyczy się to również oponek


Jesteś na NIE bo jest prywatny dungeon czy co? A kiedy nie było takich petów ty byłeś z ich wprowadzeniem na TAK?

Kwestia utrudnień nowym graczom to tylko jedna z kilku kwestii dotyczących petów. Według mnie niedopuszczalnym jest aby coś tak potężnego nie miało ograniczeń lv. Najlepiej to może jeszcze dać na 135 lv tasak pradawnych, bo pvp jest bez tego słabe, nie?

#175 Varee

Varee

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Dołączył nie, 14 maj 17
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Dolnośląskie
  • Imię:Nie pamiętam
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Varee
  • Gildia:Miśki Pyśki
  • Królestwo:Shinsoo
  • Nick na TS:Varee
  • Hobby:Pożyczanie Eq od Desheera

Napisano 05 sierpień 2017 - 07:47

Pustak ale co ci do tego że nowi mają trudno? Ty tak nie miałeś? Większość przez to przechodziła/przechodzi w tym ja. Ja też się męczyłem. A kiedyś było jeszcze trudniej jak grałem na innych kontach ale da się? bo mi się wydaje że tak. Sorka że daję przykład siebie ale po powrocie do gry zaczynałem od zera i sobie poradziłem i jeszczę chcę podkreślić, że swoim ninją ani razu nie dropiłem na oponkach. Da się obejść bez tej mapy i każdy to potrafi ale mało w tym chęci. 

 

Taka to jest gra że polega na biciu się, a że ludzie są chamscy i zabijają na oponkach bo lepsze pety i w ogóle to nic nie zmieni. Ci sami gracze i tak to będą robić bo tylko cieszą mordę jak to widzą słabszych graczy których mogą zabić a do mocniejszych już nawet palcem nie tykną. Więc ja bym poradził by ta grupa ludzi która próbuje się wybić niech dąży do tego by przewyższyć tych graczy i próbuje swoich sił. 

 

Ja uważam, że temat można by już zamknąć bo to co próbujecie to nic nie da. A tylko psują się relacje pomiędzy graczami poprzez wyzwiska na forum ( W tym moje ). 


Nick: Varee Królestwo: Shinsoo

Lvl: 255

virtualmt21510438749__sygnatura.png

"Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać.
Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić.
Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać.
Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz.''


#176 taxer1921

taxer1921

    Początkujący

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 188 postów
  • Dołączył pią, 16 cze 17
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoCzęstochowa
  • Województwo:Śląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:XTaxer
  • Królestwo:Shinsoo
  • Nick na TS:taxer
  • Hobby:ogladanie psa jak sra

Napisano 05 sierpień 2017 - 11:30

napisales do pustaka ale w sumie ja tez moge odpisac :l

duzo mi do tego ze ludzie maja trudno, przez takich patrioticow ludzie nie kontynuuja gry na serverze a nie kazdy lubi kopac rude :) zarazykowalbym i powiedzial ze wiekszosc nie lubi kopac... gralem tu 1 raz nie znajac servera i jedyne co moglem robic na poczatku to albo kopac rude albo isc na oponki jako ze kopac nie lubie (teraz zaczalem aczkolwiek to z braku itemow na rynku) to dropilem na oponkach przez dlugi okres bez przerwy dostajac baty od 135 z razorami lub arrami. zaraz sie znajdzie jakis "ciebie to bijemy za forum" albo "musiales jakos podpasc" nom podpadlem sobie tym ze chcialem dropic a zanim pisalem na forum bili mnie tak samo jak po forum wiec takimi argumentami to sobie moga. server nie moze funkcjonowac w sposob taki ze wszyscy nowi dostaja po mordzie od kilku godzin po rozpoczeciu gry w ten sposob wielu nowych odchodzi i server na tym sporo traci :(.


tumblr_og1fqs146r1vv1g70o1_540.gifvirtualmt21501278032__beka_xd.png

 


#177 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 05 sierpień 2017 - 11:40

Pustak ale co ci do tego że nowi mają trudno? Ty tak nie miałeś? Większość przez to przechodziła/przechodzi w tym ja. Ja też się męczyłem. A kiedyś było jeszcze trudniej jak grałem na innych kontach ale da się? bo mi się wydaje że tak. Sorka że daję przykład siebie ale po powrocie do gry zaczynałem od zera i sobie poradziłem i jeszczę chcę podkreślić, że swoim ninją ani razu nie dropiłem na oponkach. Da się obejść bez tej mapy i każdy to potrafi ale mało w tym chęci.

Taka to jest gra że polega na biciu się, a że ludzie są chamscy i zabijają na oponkach bo lepsze pety i w ogóle to nic nie zmieni. Ci sami gracze i tak to będą robić bo tylko cieszą mordę jak to widzą słabszych graczy których mogą zabić a do mocniejszych już nawet palcem nie tykną. Więc ja bym poradził by ta grupa ludzi która próbuje się wybić niech dąży do tego by przewyższyć tych graczy i próbuje swoich sił.

Ja uważam, że temat można by już zamknąć bo to co próbujecie to nic nie da. A tylko psują się relacje pomiędzy graczami poprzez wyzwiska na forum ( W tym moje ).

Ale tu chodzi o to, że serwer nie może odpychać trudnością na początku rozgrywki czy irytacją. A między innymi przez pety (ale nie tylko przez nie) właśnie tak się dzieje. Jak zaczynając grę przez pierwsze miesiące miałem ochotę sobie dać spokój i gdyby nie Event bożonarodzeniowy, gdzie takie eventy są 2-3 razy w roku to bym tu od dawna nie grał to początek gry na tym serwerze nie jest zachętą do dalszej gry a irytacją.

Jeżeli serwer stawia przede wszystkim na przypływ graczy to robi przyjemny i niezbyt trudny początek gry na nim, a za to trudniejszy i bardziej wymagający dalszy etap grania. I kiedyś tak na virtualu było.
Obecnie tak nie jest z kilku powodów, pety nie są jedynym ale za to znaczącym powodem. Nie może być tak, że gracz grający na serwerze kilka miesięcy czy lat jest nieosiągalny dla nowego gracz i robi z nim co chce. Dlatego powinien albo mieć dostępne tylko to co każdy przy nieco większym nakładzie gry sam wykona na dowolnym lv, albo być zachęcanym do walki na wysokich poziomach z doświadczoinymi graczami. Ani tego, ani tego nie ma.
I ja nie jestem tego typu cwaniakiem, że gdy samemu ma się dobrze to ma się w duuupię wszystko inne. To że ja wyszedłem z tego etapu dawno temu nie oznacza, że nie dostrzegam problemu jak większość.

A najlepszym dowodem jest kondycja samego serwera: 2-3 lata temu grało tu ponad 3x więcej graczy, więc to dowód na to, że coś zostało przez ten czas mówiąc dosadnie spartolone. Dlatego pisanie "Po co drugi raz koło wymyślać" ukazuje, że gracze nie mają chęci do jakichkolwiek większych zmian dających szansę na poprawienie rozgrywki bo są zbyt przyzwyczajeni i leniwi do poznawanie czegoś od nowa - nie interesuje ich jakość serwera tylko dobro ich samych. No i niechętni do straty swoich OP zabawek.

A i nie wiem czego szlachcic Penga nie rozumie w tym, że dodałem go do ignorów. Nie rozumiem też, dlaczego dalej chce coś tam wypocić pewnie do mnie. Po pierwsze ja tego nie widzę i nie mam zamiaru widzieć, a po drugie tak żałosny i cwaniacki poziom wypowiedzi kłuje w oczy.

Użytkownik TypowyPustak edytował ten post 05 sierpień 2017 - 11:49


#178 Penga

Penga

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Dołączył pią, 22 sty 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoFredekBezKredek
  • Województwo:Małopolskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Penga/lSzewczyKl
  • Gildia:Kredek Bez Fredek
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Siema ja jestem Fredek :)

Napisano 05 sierpień 2017 - 11:44

Ale tu chodzi o to, że serwer nie może odpychać trudnością na początku rozgrywki czy irytacją. A między innymi przez pety (ale nie tylko przez nie) właśnie tak się dzieje. Jak zaczynając grę przez pierwsze miesiące miałem ochotę sobie dać spokój i gdyby nie Event bożonarodzeniowy, gdzie takie eventy są 2-3 razy w roku to bym tu od dawna nie grał to początek gry na tym serwerze nie jest zachętą do dalszej gry a irytacją.

Jeżeli serwer stawia przede wszystkim na przypływ graczy to robi przyjemny i niezbyt trudny początek gry na nim, a za to trudniejszy i bardziej wymagający dalszy etap grania. I kiedyś tak na virtualu było.
Obecnie tak nie jest z kilku powodów, pety nie są jedynym ale za to znaczącym powodem. Nie może być tak, że gracz grający na serwerze kilka miesięcy czy lat jest nieosiągalny dla nowego gracz i robi z nim co chce. Dlatego powinien albo mieć dostępne tylko to co każdy przy nieco większym nakładzie gry sam wykona na dowolnym lv, albo być zachęcanym do walki na wysokich poziomach z doświadczoinymi graczami. Ani tego, ani tego nie ma.
I ja nie jestem tego typu cwaniakiem, że gdy samemu ma się dobrze to ma się w duuupię wszystko inne. To że ja wyszedłem z tego etapu dawno temu nie oznacza, że nie dostrzegam problemu jak większość.

A najlepszym dowodem jest kondycja samego serwera: 2-3 lata temu grało tu ponad 3x więcej graczy, więc to dowód na to, że coś zostało przez ten czas mówiąc dosadnie spartolone. Dlatego pisanie "Po co drugi raz koło wymyślać" ukazuje, że gracze nie mają chęci do jakichkolwiek większych zmian dających szansę na poprawienie rozgrywki bo są zbyt przyzwyczajeni i leniwi do poznawanie czegoś od nowa. No i niechętni do straty swoich OP zabawek.

ale  trzasnal wypracowanie :) szkoda ze to gowno daje xD


virtualmt21501151824__mrocznapenga.png


#179 Varee

Varee

    Słaby pisarz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Dołączył nie, 14 maj 17
  • Państwo: Country Flag
  • Województwo:Dolnośląskie
  • Imię:Nie pamiętam
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:Varee
  • Gildia:Miśki Pyśki
  • Królestwo:Shinsoo
  • Nick na TS:Varee
  • Hobby:Pożyczanie Eq od Desheera

Napisano 05 sierpień 2017 - 11:48

Ale tu chodzi o to, że serwer nie może odpychać trudnością na początku rozgrywki czy irytacją. A między innymi przez pety (ale nie tylko przez nie) właśnie tak się dzieje. Jak zaczynając grę przez pierwsze miesiące miałem ochotę sobie dać spokój i gdyby nie Event bożonarodzeniowy, gdzie takie eventy są 2-3 razy w roku to bym tu od dawna nie grał to początek gry na tym serwerze nie jest zachętą do dalszej gry a irytacją.

Jeżeli serwer stawia przede wszystkim na przypływ graczy to robi przyjemny i niezbyt trudny początek gry na nim, a za to trudniejszy i bardziej wymagający dalszy etap grania. I kiedyś tak na virtualu było.
Obecnie tak nie jest z kilku powodów, pety nie są jedynym ale za to znaczącym powodem. Nie może być tak, że gracz grający na serwerze kilka miesięcy czy lat jest nieosiągalny dla nowego gracz i robi z nim co chce. Dlatego powinien albo mieć dostępne tylko to co każdy przy nieco większym nakładzie gry sam wykona na dowolnym lv, albo być zachęcanym do walki na wysokich poziomach z doświadczoinymi graczami. Ani tego, ani tego nie ma.
I ja nie jestem tego typu cwaniakiem, że gdy samemu ma się dobrze to ma się w duuupię wszystko inne. To że ja wyszedłem z tego etapu dawno temu nie oznacza, że nie dostrzegam problemu jak większość.

A najlepszym dowodem jest kondycja samego serwera: 2-3 lata temu grało tu ponad 3x więcej graczy, więc to dowód na to, że coś zostało przez ten czas mówiąc dosadnie spartolone. Dlatego pisanie "Po co drugi raz koło wymyślać" ukazuje, że gracze nie mają chęci do jakichkolwiek większych zmian dających szansę na poprawienie rozgrywki bo są zbyt przyzwyczajeni i leniwi do poznawanie czegoś od nowa - nie interesuje ich jakość serwera tylko dobro ich samych. No i niechętni do straty swoich OP zabawek.

Tylko wiesz że te osoby które teraz biją kiedyś także były gnębione i teraz się mszczą na nowych. Ci nowi tak samo będą robić kiedyś. To kółko się zapętla.


Nick: Varee Królestwo: Shinsoo

Lvl: 255

virtualmt21510438749__sygnatura.png

"Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać.
Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić.
Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać.
Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz.''


#180 TypowyPustak

TypowyPustak

    Słaby pisarz

  • Banned
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Dołączył sob, 31 gru 16
  • Państwo: Country Flag
  • MiastoHonolulu
  • Województwo:Pomorskie
  • Imię:Nazwisko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Nick w grze:CzarnyBobas
  • Gildia:Chwilowo brak
  • Królestwo:Chunjo
  • Hobby:Polityka

Napisano 05 sierpień 2017 - 11:52

Tylko wiesz że te osoby które teraz biją kiedyś także były gnębione i teraz się mszczą na nowych. Ci nowi tak samo będą robić kiedyś. To kółko się zapętla.

I to już jest wina administracji, że do czegoś takiego dopuszcza a mało tego - jeszcze to wspomaga dodawając coraz mocniejsze pety. Jeszcze jakby te nowe pety miały znacznik "200+" to rozumiem.

Logicznie gracze starsi powinni być zachęcani do walki między sobą na wysokich poziomach, a nie gnębienia nowych. Tymczasem nikt się nie stara tak zrobić bo nawet mapy z otwartym pvp na 254 nie ma. A płaczu na mapę pradawnych gdy była publiczna nie skomentuję, bo to równie żałosne.
No i jeszcze inna drobna różnica, że ci aktualnie starsi graczy gdy zaczynali, najlepszym petem był bao bao albo lodowy feniks, więc uodpornienie się na gnębienie było kwestią wykonalną.

Użytkownik TypowyPustak edytował ten post 05 sierpień 2017 - 11:55





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych